Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Продължава да няма обвинени за смъртта на бебе в Габрово

18 януари 2019, 19:54 часа • 4692 прочитания

Готова е аутопсията на бебето, починало в Габрово.

Още: Петима от погрома на "Възраждане" с обвинения от прокуратурата. Ето за кои деяния

Още: Полицайка, ранена на протеста в събота: Паднах и ме беше страх да не ме стъпче тълпата

Според заключението на медицинската експертиза, момичето на година и осем месеца е получило мозъчен кръвоизлив в резултат на удар с тъп предмет по главата. Установени са и изгаряния от втора и трета степен, в областта на лицето и шията, причинени от гореща течност.

Досъдебното производство все още се води за убийство, но повдигнати обвинения няма, съобщава bTV.

Междувременно, от отдел „Закрила на детето” са взели мерки по отношение на другите две по-големи деца на майката. Семейството е познато на социалните служби заради пропуснати имунизации.

Още: Евродепутатите - социалисти категорично отхвърлят вандализма пред Дома на Европа в София

Още: Костадинов се чуди как да прокара опорките си за погрома на "Възраждане" в София: Закани се, че протестът продължава в НС

Павлина Марева, началник на структурата в града, посочи, че за голямото дете се грижи баща му, а за средното – бабата по майчина линия. Предложена им е и психологическа подкрепа.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес