Военно-окръжната прокуратура в Пловдив е внесла в съда обвинителен акт срещу военнослужещия Г.И. за извършено от него убийство с незаконно притежаван пистолет.
Още: Задържаха пиян и дрогиран шофьор, пътувал за Бургас за празниците
Още: Две верижни катастрофи на магистрала "Тракия"
Той е живеел на семейни начала с основната свидетелка по делото, като двамата имали четири деца. От дълго време отношенията между родителите били влошени и те периодично се разделяли и събирали.
През април 2022 г. обвиняемият разбрал, че майката на децата му и мъж с инициали А.Л. се намират в стопанска постройка в землището на казанлъшко село. След като употребил алкохол, Г.И. взел от дома си в същото село незаконно притежавания от него пневматичен пистолет, преработен като боен, и отишъл до постройката, в която се намирали свидетелката и А.Л. Обвиняемият влязъл в помещението и след кратък скандал произвел близък изстрел в главата на мъжа. Изстрелът причинил тежко увреждане, като смъртта е настъпила почти веднага, съобщават от прокуратурата.
По делото са разпитани множество свидетели, извършени са експертизи и са събрани писмени доказателства.
Още: Повдигнаха обвинение за убийството на младия мъж край Несебър
Още: Задръстване от Горубляне до Орлов мост: Кола се запали на "Цариградско шосе" (ВИДЕО)
Обвиняемият военнослужещ е бил задържан незабавно, а мярката за неотклонение „задържане под стража“ не е променяна.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Преди Великден: Спипаха агнета без документи
Още: Връщаме в Италия заподозрян за убийството на мафиот и ултрас