Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Овладяха пожара край Стара Загора, влаковете са пуснати

17 юли 2024, 22:47 часа • 1146 прочитания

Новият пожар, възникнал по-рано днес в землището на старозагорското село Арнаутито покрай жп линията, е овладян. Това съобщиха от БДЖ за bTV. Огънят лумна близо до железопътната линия от Михайлово към Стара Загора. Това е направлението на влаковете София-Бургас, които минават през Пловдив.

Още: Петима от погрома на "Възраждане" с обвинения от прокуратурата. Ето за кои деяния

Още: Полицайка, ранена на протеста в събота: Паднах и ме беше страх да не ме стъпче тълпата

Още: Село Воден е в пламъци, хората се евакуират (ВИДЕО)

От БДЖ съобщиха и, че движението на само две композиции е засегнато от пожара в близост до жп линиите. Единият влак изчакваше на гара Свобода, а другият на гара Стара Загора.

Още: Над 50% от пожарите са причинени от небрежност, чакаме помощ от Чехия и Румъния

Още: Евродепутатите - социалисти категорично отхвърлят вандализма пред Дома на Европа в София

Още: Костадинов се чуди как да прокара опорките си за погрома на "Възраждане" в София: Закани се, че протестът продължава в НС

Очакваше се пътниците да бъдат прекачени на автобуси и извозени до следващата гара, откъдето да продължат отново с влак по предвидените си направления, но около 21:00 ч. стана ясно, че огънят край жп линиите е овладян, а пътниците са останали в същите композиции и са отпътували.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес