Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Освободиха четирима моряци от "Верила"

24 декември 2023, 20:51 часа • 4858 прочитания

Четирима от задържаните моряци във връзка с кокаина, намерен на кораба "Верила" днес бяха освободени и са върнати обратно на борда, научи БНТ. Към тях няма повдигнати обвинения. Ирландските власти са прекратили претърсването на плавателния съд за празниците.

Още: МВР със записи започва да дири вандалите от протеста на "Възраждане" срещу еврото

Още: МВР министърът за задържаните и мерките след погрома на "Възраждане" пред сградата на ЕК

Върнали са ги на кораба

По информация на източник на БНТ освободените днес четирима моряци са върнати обратно на борда на кораба. 

По-рано днес от МВР заявиха за националната телевизия, че трима от задържаните общо 6 български моряци са криминално проявени. Оттам уточниха, че регистрациите са им за кражби и унищожаване на имущество, но не са осъждани.

Колко остават в ареста?

Двама от общо шестимата задържани остават в ареста. Разследването във връзка с голямото количество наркотици продължава. ОЩЕ: Арестуван е шести човек от екипажа на кораба "Верила"

Още: Вътрешният министър разпореди спешни мерки за задържане на отговорните за погрома срещу сградата на ЕК

Още: Десет полицаи са пострадали на протеста на "Възраждане", има задържани

Двамата, които остават ареста, са на 32 и 35 години и застават пред съда по случая със задържания кораб "Верила", съобщава ирландският Irish Times. Плавателният съд е преминал през шест стандартни инспекции, преди митничарите да открият големия товар от кокаин на борда му.

Историята с кораба "Верила"

Припомняме, че половин тон кокаин беше открит на борда на кораба "Верила", който е пътувал под малтийски флаг и е бил задържан в ирландско пристанище. Корабът е собственост на Параходство "Български морски флот" и местните власти го разследват за предполагаем трафик на наркотици. Корабът е за насипни товари. Превозвал е зърно от Канада за Ирландия. На 8 декември е отплавал от канадското пристанище Хамилтън. ОЩЕ: Адвокат отхвърли възможността никой на кораба „Верила“ да не е знаел за дрогата

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес