Очаква се прокуратурата да поиска задържане под стража за Нено Димов

10 януари 2020, 21:00 часа • 3305 прочитания

Очаква се прокуратурата да поиска от Специализирания наказателен съд постоянна мярка "задържане под стража" за бившия вече министър на околната среда и водите Нено Димов, който е в ареста за 72 часа, след като беше обвинен в умишлена безстопанственост заради водната криза в Перник, предаде БГНЕС.

Още: Трамвай и кола се удариха в София

Още: Мъж заплашва сина си с пистолет във Велинград

Министър Нено Димов подаде оставка от поста в МОСВ от ареста, а премиерът Борисов я прие. Той е обвинен в качеството си на министър на околната среда и водите за умишлена безстопанственост, довела до водната криза в Перник.

Според прокуратурата Нено Димов не е изпълнил задълженията си да прекрати подаването на вода за промишлени нужди, въпреки че 23 месеца поред е бил информиран, че притокът в язовир "Студена" е значително по-малък от разхода на вода. Според наблюдаващия прокурор Ангел Кънев, ако бъде на свобода Нено Димов може да повлияе на свидетели, както и на събирането на доказателства или да извърши друго престъпление.

Предстои оставката му да бъде гласувана и от Народното събрание в първите дни след зимната ваканция на депутатите. Димов е поредният министър, който изпада от кабинета "Борисов 3". Той беше в управлението от квотата на Обединени патриоти, предложен от ВМРО на вицепремиера Красимир Каракачанов.

Още: Министър Митов: Борбата с контрабандата ни е приоритет

Още: Хванаха контрабандно злато за над половин милион лева

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес