Нено Димов отново опитва да излезе от ареста

15 април 2020, 07:14 часа • 2214 | прочитания

Специализираният наказателен съд ще гледа днес, 15 април, искането за изменение на мярката за неотклонение на бившия екоминистър Нено Димов, предаде репортер на БГНЕС.

Още: Скрити в дървени стълби: Хванаха контрабандни цигари

Още: Родила сама, без лекари, в леглото: Родилка ще съди болница

Мярката ще се гледа по Skype, съобщиха от съда. Димов е обвинен в качеството си на министър на околната среда и водите за умишлена безстопанственост, довела до водната криза в Перник. Според прокуратурата, Димов не е изпълнил задълженията си да прекрати подаването на вода за промишлени нужди, въпреки че е бил информиран, че притокът в язовир "Студена" е значително по-малък от разхода на вода.

Димов е поредният министър, който изпадна от кабинета "Борисов 3". Той беше в управлението от квотата на "Обединени патриоти", предложен от ВМРО на вицепремиера Красимир Каракачанов. На поста като екоминистър го наследи Емил Димитров.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес