Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Намериха спасителна жилетка на пилота на падналия изтребител

09 юни 2021, 10:25 часа • 7771 прочитания

Към 10 ч. е намерена спасителна жилетка на пилота на падналия изтребител МИГ-29, но все още тече спасителната операция по издирването.

Още: Ранено куче след стрелба по приют за бездомни животни

Още: Една година няма и следа от изчезналата Ивана от Дупница, изключиха я от училище

При изпълнение на тренировъчна задача над морската акватория на Република България, самолет МиГ-29 от състава на българските Военновъздушни сили, е изгубил радиовръзка и е изчезнал от радарите в 00:45 ч.

Веднага е започнала операция по търсене и спасяване, която продължава и в момента. В нея участват сили и средства от състава на Военноморските сили, Съвместното командване на специалните операции, Гранична полиция и Военновъздушните сили.

Министърът на отбраната Георги Панайотов пътува към района на инцидента, както и служебният премиер Стефан Янев. Провеждането на тактическото учение с бойни стрелби „Шабла 21“ е прекратено.

Още: Разказ от първо лице: Пострадал полицай за вандалите пред Дома на Европа

Още: 13 месеца КОНПИ игнорира изпълнителен лист за над 42 000 лв.

Самолетът на ВВС, който падна тази нощ в Черно море, е изчезнал от радарите, предприета е операция по спасяване на пилота, която продължава и в момента, заяви служебният министър на отбраната Георги Панайотов.

Още: Тодор Тагарев: Обезпокоително е, че пилотът на изчезналия МИГ- 29 е в неизвестност вече 8 часа

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес