Внуците на ромския барон Цар Киро вече са с намалени присъди. Пловдивският апелативен съд отмени присъдата на Кирил Рашков-младши в частта, с която му се налага глоба от 5000 лв. и вместо това го осъди на 1 година и 4 месеца лишаване от свобода и глоба от 800 лв. Това съобщиха от съда. Внукът на Рашков вече е излежал 2 години в затвора от предишна присъда.
Още: Шестима са обвинени за хулигански прояви след протеста на „Възраждане“
Още: Мистериозен пожар уби майката на европрокурор, за който Кьовеши поиска защита
Костадинка Рашкова - сестра на Кирил-младши, пък получи присъда от 2 години лишаване от свобода вместо предишната от 2 г. и 8 месеца с 3 години изпитателен срок.
Синът на Цар Киро - Ангел, и неговата жена Гергина пък ще трябва да платят глоба от 5000 лв.
Всички подсъдими бяха признати за виновни в това, че през периода 15.04.2003 г. - 30.04.2011 г. в гр. Пловдив, при условията на продължавано престъпление, като физически лица са избегнали установяването и плащането на данъчни задължения от 2002 до 2010 г.
Още: След ексцесиите пред Дома на Европа: Сарафов ще иска имунитет, ако има доказателства за престъпление
Още: Отказал проверка: Полицаи стреляха по таксиметров шофьор и го задържаха
Днес фамилията не се появи в съда. Защитата им поиска по-леки наказания с оглед това, че всички без Костадинка, която била в лошо финансово положение и се грижи сама за детето си, са внесли в държавната хазна над 150 хиляди лева данъци.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Сарафов ще иска два имунитета след протеста на "Възраждане"
Рашкови могат да обжалват присъдата в рамките на 15 дни.
На снимката: Кирил Рашков-старши
Още: Задържаха жена за закана за убийство над майка ѝ
Още: Ранено куче след стрелба по приют за бездомни животни