Пътната полиция е заловила от началото на годината над 2 хиляди шофьори, които са управлявали под въздействие на наркотици и упойващи вещества.
Още: Вместо да вземе 16 млн. лв. от държавата, "Евролаб" трябва да плаща - засега
Още: Трамвай дерайлира и се удари в стълб в София (ВИДЕО)
Само за миналия месец са регистрирани 260 такива шофьори, за които са образувани досъдебни производства.
От началото на годината до 5 август полицията е установила 2161 водачи на МПС, които са шофирали под въздействие на наркотици и упойващи вещества. На 936 от тях са приложени полеви тестове. За месец юли КАТ е установил 260 водачи в цялата страна, употребили наркотици, за които са образувани досъдебни производства, съобщават за БНР органите на полицията.
Ако сме употребили наркотици или упойващи вещества, не е желателно да сядаме зад волана поне две седмици след приема на подобни субстанции.
Още: "Колеги, прибирайте се": Директорите, спрели акция срещу контрабандата, били уволнени преди месец
Още: "БОЕЦ" пусна ВИДЕО от скандалната акция на ГДБОП в стил "оставете престъпниците на мира"
Тестовете, с които разполага пътна полиция, установяват количества наркотично вещество в тялото ни с давност поне 15 дни.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Скрити в тайник: Хванаха над 34 кг кокаин край Видин
Още: Крият ли полицаи престъпления във Велинград? Проверяващите спят в хотел, свързан с проверяваните
Така при всички положения на проверката, резултатът ще е положителен. Тестовете са изключително чувствителни, а при кръвен тест се установява наличие на наркотично вещество до една година назад. Полевата проверка се извършва за 10-15 минути.
Ако откажем проверка за наркотици, може да ни бъде наложена глоба до 2 хиляди лева, както и автомобилът ни да бъде отнет за срок от 6 месеца до 1 година.