Мъж се представи за клиент и ограби таксиметров шофьор в Бургас

28 септември 2023, 07:43 часа • 1996 | прочитания

Бургаски шофьор на такси е ограбен от мним клиент. Мъжът го заблудил, че е повикал такси, грабнал чанта с документи и голяма сума пари и побягнал. Грабежът е станал на 21 септември в Бургас в квартал „Победа“.

Още: Промяна за по-бързо правосъдие в България: Чрез отдавна известно "технологично чудо"

Още: "Петьо Еврото поема нещата": Съдът върна на Златанови завзетата от "Осемте джуджета" фирма

ОЩЕ: Пребиха старец за 10 лв. в монтанско село

"Отидох на адреса. Вместо редовния клиент, който ми казаха, че е поръчал такси, дойде въпросния мъж, който каза, че ще пътува с нашия клиент за центъра. И аз, естествено, под заблуда му отворих. Предварително явно е огледал автомобила. Взе чантата с документи и пари и хукна да бяга", разказа ограбеният Станимир Пеев в ефира на Нова телевизия. 

"Не съм предполагал, че може да се случи такова нещо, тъй като очаквах редовен клиент. Тръгнах да го гоня. Той бръкна в чантата, извади само портфейла, пусна я и продължи да бяга. Просто нямаше как да го хванеш. Веднага звънах на тел. 112, но патрулът дойде след един час", каза още шофьорът на таксито.

Още: Върнаха на работа училищна директорка, задържана с 10 000 лв. подкуп

Още: Безразсъдно шофиране: 20-годишен кара с 220 км/ч на АМ „Тракия”

Дошлите полицаи са му казали, че има процедура и не мога да влязат в махалата и да направят проверка.

Пострадалият отива сам в махалата и търси съдействие от хора там. След 10 минути му е върнат портфейла, но в него са били само част от документите. Липсвала е сумата от 910 лева, както и фактурите за описание на парите.

ОЩЕ: Заплашвал го и му бръкнал в чантата: Тийнейджър открадна 13 лева от дете в Ново село

По-късно крадецът е установен. Той е криминално проявен и е лежал в затвора. След като е ограбил шофьора, той е извършил още няколко кражби.

Още: Полицията в Русе трудно ще смогне на учениците с тротинетки

Още: Сарафов не казва какво е установила проверката на делата по казуса "Осемте джуджета"

Задържан е за 24 часа, но след това е пуснат на свобода.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес