От Резиденцшлос (Residenzschloss) в центъра на Дрезден са откраднати антични бижута на стойност около 1 мириард евро, съобщава Bild.
Още: Съдът го защитава, МВР се готви да го депортира: Нов епизод в историята на саудитски бежанец
Още: "Добре, че децата са във ваканция": Кола се преобърна между две училища в София (СНИМКИ)
Тази сутрин полицията в Дрезден е съобщила за може би най-голямата кражба в следвоенната история на страната, извършена в прочутия германски музей.
Установено е, че престъпна група е проникнала в „Грюнес гевьолбе” (Grüneя Gewölbe – зелената арка) и от държавната колекция на произведения на изкуството – съкровищницата на крал Август II Силни, са откраднати антични бижута.
Съобщава се, че престъпниците са избягали.
Още: Няма да бъде съдена: Майката, убила децата си във Вакарел, не е разбирала какво прави
Центърът е блокиран от полицейски автомобили и дворецът е заобиколен от представители на силите на реда.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В апартамент в Перник: Арест за жена, поставяла незаконно ботулинов токсин
Още: Екшън в българско село: Мъж стреля с пушка по свой враг
Според изданието, рано тази сутрин е било блокирано електрозахранването на музея. Предполага се, че крадците са влезли в сградата през някой от ъгловите прозорци.