Столична община за пореден път е осъдена да заплати обезщетение заради лошата градска среда. За поредния случай на жена, осъдила общината за 23 200 лева, след като стъпва на неравност на тротоара, която се образува от липсваща плочка, и чупи крака си, съобщиха от адвокатско дружество "Караколеви и партньори".
Още: Скрити в дървени стълби: Хванаха контрабандни цигари
Още: Родила сама, без лекари, в леглото: Родилка ще съди болница
ОЩЕ: На първа инстанция: Столична община е осъдена да махне трамвая от бул. "Скобелев"
Инцидентът станал на 11 ноември 2121 година между ул. „Т. Търновски“ и ул. „Трепетлика“. Ищцата твърди, че на посочените в исковата молба дата и място, след като е пресякла ул. „Галичица“ и се е качила на тротоара, кракът й е пропаднал в неравност, която не се виждала, тъй като е била покрита с листа. Жената спъва на неравния терен, изкривила крака си в глезена и го счупила. Последват три операции на глезена и обездвижване за няколко месеца.
„Освен физически болки и страдания, клиентът ни преживява силен емоционален дискомфорт и стрес. Инцидентът рефлектира негативно на живота на пострадалата здравословно, психо-емоционално и финансово. Именно тези негативни последици от инцидента подлежат на обезщетяване от Столична община“, заявиха от адвокатското дружество, защитавали пострадалата.
Още: “Магнитски“ няма да им се размине: Експерт за санкциите срещу Пеевски и Горанов
Още: Само за месец: Четирицифрено число задържани за наркотици
ОЩЕ: Осъдиха Столична община за бездействие и несправяне с мръсния въздух
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: „Подигравка“: Майката на Митко от Цалапица иска доживотен затвор за убийците на сина й
Още: Тежка катастрофа блокира движението в района на Нови хан, има пострадали (ВИДЕО)