Два пожара пламнаха в селата Дълбоки и Братя Кунчеви край Стара Загора

26 август 2024, 16:23 часа • 937 | прочитания

Пожари горят в старозагорските села Дълбоки и Братя Кунчеви. Изпратени са екипи на пожарната, в потушаване на пламъците са се включили и местни жители.

Още: Бащата на мъжа, нападнал метеоролози на връх Мургаш, започва гладна стачка

Още: Прокуратурата не казва води ли дела-бухалки

Радио Стара Загора съобщи, че пожарите са избухнали почти едновременно - между 13:45 и 14:30 часа днес.

От пожарната уточняват, че огънят се разпространява на голяма площ между Дълбоки и село Оряховица. На място работят три екипа, подпомогнати от горски служители. Изпратена е една водоноска от община Стара Загора, местни земеделски производители са предоставили техника.

Още: Хеликоптер ще се включи в гасенето на пожара в Рила

Още: Тежка катастрофа с жертви на АМ “Тракия“

Още: МВР предупредило Петьо Еврото да бяга? Министър цитира преписка, която според BIRD води до Сарафов

Към момента няма опасност за близките къщи в село Дълбоки.

В същото време са пламнали сухи треви и храсти в дворове в друго старозагорско село - Братя Кунчеви. Пожарът там е локализиран, къщите и имотите на хората са спасени, информира БГНЕС.

Още: Злато и над 200 бона в гащите: Хванаха украинка с нелегална валута

Още: BIRD: Майката на българския европрокурор не е загинала в пожар, тялото ѝ е донесено и запалено

Още: Жена загина при пожар в старозагорско село

Заглавната снимка е архивна.

Още: Колосален бонус: Дадоха на КПК неуспешния кандидат-премиер Горица Кожарева (ДОКУМЕНТ)

Още: Със солена гаранция: Кирил Петков с второ обвинение

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес