Децата от ужасяващия случай в "Люлин" са под полицейска закрила

22 февруари 2018, 18:48 часа • 3121 | прочитания

Двете деца, защото третото е пълнолетно, т.е. не е дете, сега са под полицейска закрила. Това каза министърът на труда и социалната политика Бисер Петков по повод случая в столичния квартал „Люлин“, където бяха открити три деца, държани под ключ години наред.

Още: Скрити в тайник: Хванаха над 34 кг кокаин край Видин

Още: Крият ли полицаи престъпления във Велинград? Проверяващите спят в хотел, свързан с проверяваните

Социалният министър посочи, че още утре след като изтече срокът на полицейска закрила, двете деца ще бъдат настанени в кризисен център и ще се направи максималното те да започнат да посещават училище, защото сега се водят като отпаднали от училище.

„Тоест, заедно с колегите от системата на образованието ще се търси решение на този въпрос, ще се установи какво е нивото, което имат, дали с тях трябва да работи ресурсен учител и съответно вече се ангажира и психолог, който да проведе съответната психотерапевтична работа с тези деца”, каза той, цитиран от БГНЕС.

По-рано днес бе съобщено, че е убит мъж, оплакал се, че внучките му са заложници на родителите си.

Още: Дете загина на пътя, 2 дни по-късно камион се преобърна на същото място

Още: „Поиска да почистим собствената си кръв“: Метеоролозите от връх Мургаш разказаха за ужаса

Децата - на 13, 14 и 18 години, никога не са посещавали училище и фактически са били заложници на родителите си, които „не харесвали българското училище”. За случая сигнализирал дядо им, който вчера беше намерен мъртъв.

Възрастният мъж е намерен убит в блока си в столичния квартал „Люлин”. Той се казва Стефан Янев и е на 87 години. Стефан беше обявен за издирване на 12 февруари, когато изчезнал - веднага след като разкрива, че трите му внучки са живеели в тотална изолация. Вчера бяха задържани дъщеря му и зет му.

Още: МВР знае за скандалния случай с чатовете в ГДБОП

Още: Захари Карабашлиев постави прокуратурата натясно за смъртта на майката на разследван български европрокурор

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес