Цех за дървени столове пламна в Благоевград

03 юни 2018, 18:18 часа • 1106 | прочитания

Цех за производство на дървени столове пламна след обяд днес в Благоевград, няма пострадали хора предаде кореспондентът на БГНЕС в града.

Още: Скрити в дървени стълби: Хванаха контрабандни цигари

Още: Родила сама, без лекари, в леглото: Родилка ще съди болница

Сигналът е подаден в 15.50 ч. днес, пламна котелното помещение на цеха, разположен в карето между бул. „Димитър Солунски”, река Бистрица и жп-линията Кулата-Благоевград-София.

Два екипа пристигнаха да гасят пожара, обхванал котелното помещение и изрезки от дъната на столовете. Пожарникарите започнаха да обливат с вода комина на котелното, който се бе нагрял от огъня, изключено бе и ел-захранването на цеха.

Около котелното освен запалилите се дървени изрезки, има и много лесно горими трици. В пламналия цех имаше само двама души-пазач и един от собствениците му.

Още: “Магнитски“ няма да им се размине: Експерт за санкциите срещу Пеевски и Горанов

Още: Само за месец: Четирицифрено число задържани за наркотици

Бързата намеса на огнеборците предотврати запалването на покрива. Пожарът бе локализиран към 14.20 часа. В съседство има склад за горивно-смазочни материали, бензиноколонка, както гараж за товарни автомобили.

Причините за пожара са в процес на установяване, на място пристигна и полиция от Второ РУ-Благоевград.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес