Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

18 години затвор за убийците на Стоян Балтов

12 декември 2013, 13:41 часа • 20051 прочитания

18 години затвор чака убийците на студента Стоян Балтов, това реши Софийски градски съд.

Още: Вътрешният министър разпореди спешни мерки за задържане на отговорните за погрома срещу сградата на ЕК

Още: Десет полицаи са пострадали на протеста на "Възраждане", има задържани

Двамата са нанесли множество силни удари в областта на главата, дори и след като студентът е изпаднал в безсъзнание, смята обвинението. Нападателите не са имали никакво намерение да окажат помощ на пребития, който факт отежнява обстоятелствата по случая.

Магистратите по делото твърдят още, че дори на 20 години, двете момчета са демонстрирали незачитане на установения в страната правов ред, свързан със запазване живота и здравето на личността.

Единственият оправдан - Вили Георгиев, е участвал в боя по хулигански подбуди, смята съдът и уточнява, че той не е пряк виновник за убийството на Балтов.

Още: "Прахчета, вейпове, кристали, метаамфетамин": Задържаха четирима за дрога в София

Още: Фалшива фейсбук страница събира данни за банкови карти от името на „България Еър“

Стандарт Нюз припомня, че студентът Стоян Балтов почина след като бе жестоко пребит пред бившата дискотека "Амнезия" в Студентски град, през далечната 2008 г. След инцидента започнаха масови проверки по увеселителните заведения в студентския кампус и страната.

 

Още: Арестуваха училищен директор за 10 евро подкуп

Още: Кола блъсна линейка в София, пострадал е лекар (СНИМКА)

 

 

 

Още: Откриха над 10 000 флакона с райски газ в склад край Чепинци (СНИМКИ)

Още: Съд потвърди доживотните присъди на Орлин и Пламен Владимирови за убийството на Евгения

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес