В света на киното идват все по-добри новини, а една от най-чаканите е тази за премиерата на филма "Наполеон". Екипът на продукцията на Ридли Скот се събра в Париж за световната му премиера. Актьорите преминаха по червения килим дни след края на холивудската стачка.
Още: Отиде си голяма звезда от "Карате кид" и множество сериали
Още: Гледаме филми за Милена Славова и Лазар Радков на 29-ия София Филм Фест
Председателят и главен изпълнителен директор на "Sony Pictures" Том Ротман изрази облекчение, че премиерата на филма е след сключването на споразумението с профсъюза на холивудските актьори за прекратяване на продължилата с месеци стачка. "Чувствам се много щастлив, че стачката приключи навреме", каза Ротман пред Ройтерс.
Режисьорът Ридли Скот, снимка: Getty Images
Още: Продуцентите на филмите за Джеймс Бонд се оттеглят. Какво следва?
Още: Излезе тийзърът на тийн комедията "Мераклии" (ВИДЕО)
Повече за филма
Още: Гледайте Хоакин Финикс като Наполеон във филма на Ридли Скот (ТРЕЙЛЪР)
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Петте заглавия, които допълват Балканския конкурс на София Филм Фест
Още: Ангел Апостолски - българският режисьор, който засне рекламата на PETA за Супербоул (ВИДЕО)
Хоакин Финикс е в ролята на Наполеон - историческа личност, почитана и критикувана във Франция. Във филма той е представен като безмилостен военен тактик с мек и узявим характер, разкрит от съпругата му императрица Жозефин, изиграна от Ванеса Кърби.
Кърби, която се превъплъщава в ролята на Жозефин, след като Джоди Комър се отказва поради проблеми с графика, заяви, че за изпълнението се е запознала с множество описания на аристократката, с която Наполеон накрая се развежда, тъй като тя не успява да му роди наследник на империята. Кърби казва, че е разбрала предизвикателството да бъдеш "жена в този изключително мъжки свят" и е оценила Жозефин за това, че е "запазила достойнство" дори и при публичния развод.
Още: Иранският режисьор Мохамад Расулоф, номиниран за "Оскар", идва в България за София Филм Фест
Още: Номинираният за "Златен ритон" филм "Кой светна Луната?" с премиера на 1 март 2025 г. (ВИДЕО)
Хоакин Финикс и Ванеса Кърби, снимка: Getty Images
"Наполеон" е заснет по време на пандемията от COVID-19. В този период режисьорът Ридли Скот и операторът Дариуш Волски организират сложни бойни сцени, разказващи за завоеванията на Наполеон в Аустерлиц и Москва, както и прочутото му поражение при Ватерло.
Още: Каква е височината на Наполеон - нисък ли е бил императорът?
Наполеон може да е бил тиранин и "човек на силата", но е бил "и мъж, лудо влюбен в жена", казва френският актьор Тахар Рахим, който във филма е в ролята на Пол Барас, пише БТА.
Снимка: Napoleon/Facebook