За много домакини почистването се случва през уикенда: има време да избършете праха, да измиете пода и да се справите с мръсните дрехи и чинии. Добре е, ако имате навика да почиствате дома си веднъж седмично, независимо колко мръсно и прашно е станало всичко около вас.
Още: Ето как да премахнете варовика от душа бързо и лесно
Още: Как бързо да почистим съдомиялна?
Ако някой от членовете на семейството е болен, тогава трябва да почиствате и проветрявате по-често. В крайна сметка това помага да се отървете от вирусите в стаята и да гарантирате безопасността на другите членове на домакинството.
Във вашия апартамент има няколко неща и предмети, които трябва внимателно да се следят за чистота. В края на краищата там първо се заселват опасни бактерии и вируси, които разрушават здравето.
10 грешки при почистване, заради които домът ви никога няма да е чист
Още: Как да почистите тава за печене от мазнина и загоряла храна
Още: Лесен, по-лесен, най-лесен начин за премахване на петна от бели дрехи
Спално бельо и възглавници
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Ето защо почистването на микровълновата е задължително
Още: Как се почиства керамичен плот, така че да светне до блясък?
Леглото е мястото, където прекарваме 6-8 часа. Абсорбира потта, частиците от кожата, всички възможни бактерии и вируси. Ето защо, ако току-що сте били болни, не забравяйте да хвърлите прането си в пералнята и, ако е възможно, почистете възглавниците си на химическо чистене.
Спалното бельо трябва да се сменя на всеки 5-7 дни, независимо дали сте били болни или не. По-добре е да перете в топла или гореща вода (всичко зависи от тъканта). Ако не направите това, можете да се разболеете.
Кърпи
Още: Как най-лесно да отстраним лошата миризма от пералнята
Още: Какви грешки се допускат при почистването на ламинат?
Подобно на чаршафите и калъфките за възглавници, хавлиите са чудесно място за натрупване на опасни бактерии. Важно е да ги перете своевременно, поне веднъж седмично. Ако вашата баня има висока влажност или някой от членовете на вашето семейство е болен, тогава ще трябва да сменяте кърпите всеки ден. Това важи и за тези хора, които страдат от гнойни обриви по лицето. Козметиците обаче съветват в този случай да използвате хартиени кърпи за еднократна употреба: ще има по-малко проблеми и ще се погрижите за здравето си.
Съдове
Говорим за чаши, лъжици, вилици и чинии. Има голямо изкушение да не измиете чашата след пиене на чай, а да варите торбичката отново в нея. Лекарите силно препоръчват да не правите това. Измивайте съдовете с топла вода и специален препарат след всяка употреба.
Тайната на правилното и бързо основно почистване в дома: Ето откъде да започнете
Електрически уреди
Дистанционно за телевизор, телефон, лаптоп, микровълнова печка – това са неща, до които всички членове на семейството се докосват всеки ден. Тези елементи се превръщат в отлично убежище за различни микроорганизми.
Дръжки и ключове за врати
Това са местата в къщата, на които често не се обръща нужното внимание. Ние обаче хващаме дръжката, след като идваме от улицата, същото важи и за ключа за осветлението. Всички членове на семейството взаимодействат с тези предмети всеки ден.
„Ключовете за осветление, дръжките на вратите и плотовете трябва да бъдат дезинфекцирани, за да се унищожи всеки останал вирус, който може да се разпространи, ако някой не си измие ръцете правилно“, казва д-р Скот Робъртс.
Решението е очевидно е просто: избършете ги със специални продукти по време на мокро почистване. И не забравяйте да проветрявате апартамента си всеки ден: чистият въздух е ключът към здравето.