Първи поглед към визията на новия KIA Sorento

22 юли 2014, 09:26 часа • 33036 | прочитания

KIA Sorento 2015/2016 вече се тества, но Kia World първи разпространи тези рендъри на задаващото се ново поколение на модела.

Още: Половин година след като Русия пусна в продажба електрическата си "Лада" само 1 човек я е купил

Още: Китайски автомобили, както и BMW и VW, са частично забранени в Европа

Кросоувърът изглежда по-настоятелен от настоящия модел, като кросоувърът възприема вертикална предна част със силно изразена радиаторна решетка, заобиколена от силно изтеглени към калниците фарове. Определено моделът е по-спортен и ако може да се съди по рендърите – изглежда по-нисък и доста по-близо до формите на лек автомобил. Отзад се открояват два ауспуха, а спускащата се назад линия на покрива завършва със спойлер.

 

Няма яснота за двигателната гама, но е вероятно европейският модел да разчита на бензинови 2,0-литров турбо и 3,3 GDI V6 двигатели, както и на дизелов 2,2 CRDi.

Още: Можете ли да спестите пари, като изключите климатика и другите системи в колата си?

Още: Най-важните аксесоари за мотористи

Очакванията са Sorento да бъде представен в Южна Корея през септември, а след това да дебютира в САЩ прзе ноември на салона в Лос Анджелис.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Пламен Георгиев
Пламен Георгиев Отговорен редактор
Новините днес