Специализираният съд ще направи трети опит да даде ход на делото КТБ в сряда, 14 февруари.
Още: Иван Хиновски: Цената на тока подлежи на корекция
Още: Заради връщането на ДДС: Хлябът поскъпва значително в цялата страна
На два пъти спецсъдът отложи старта на делото. Една от причините за това бе, че Цветан Василев не е призован редовно (Цветан Василев живее в Белград още от 2014 г.). В края на миналия месец стана ясно, че сръбските власти са връчили на банкера призовка и 11 000 страници обвинителен акт по делото „КТБ”. Това става ясно от мрежата за съдебно сътрудничество Евроджъст, съобщиха тогава от прокуратурата. По този начин има вероятност процесът за източването на фалиралата банка да започне през февруари.
Делото бе разпределено на случаен принцип на съдийката Виржиния Петрова, припомня БГНЕС. На съд прокуратурата предаде банкера Цветан Василев и още 17 души. Това са Александър Панталеев, Илиан Зафиров, Георги Христов, Георги Зяпков, Елка Стойкова, Елена Инджева, Рангел Стойчев, Светлана Георгиева, Снежанка Велева-Стефанова, Маргарита Голева, Красимир Хаджидинев, Маргарита Петрова, Мария Димова, Борислава Тренева-Кючукова, Цветан Гунев, Румен Симеонов, Славияна Данаилова-Велева.
Обвинителният акт, който във всичките му копия е над 210 000 страници, беше внесен от Специализираната прокуратура на 20 юли 2017 г.. Тогава от прокуратурата съобщиха, че са разпитани повече от 400 свидетели. Изготвени са над 90 експертизи от 27 вещи лица. Обемът на събрания доказателствен материал, заедно с веществените доказателства и приложенията, надхвърля 1360 тома.
Още: Ердоган: Турция постави нов рекорд в износа на стоки
Още: Байдън блокира сделка за милиарди с най-големия производител на стомана в Япония
След като делото беше внесено в съда, ръководителят на Специализираната прокуратура Иван Гешев, който е и наблюдаващ прокурор по делото КТБ, каза, че в общ житейски смисъл, случаят "КТБ" представлява най-голямата финансова измама с корупционен привкус в новата българска история.