Курортите вече привличат с отстъпки за летните месеци

18 февруари 2017, 20:16 часа • 2231 | прочитания

Сега е моментът да си направите резервация за ски-ваканция и за почивка през лятото. Зимните курорти ще са с по-ниски цени от март, а промоциите за лятната почивка са най-изгодни до края на февруари.

Още: Стокообменът ни със САЩ се увеличава, вече е милиарди долари

Още: Сериозна промяна в цената на природния газ от 1 май

По-данни на асоциацията на туроператорите, отстъпките за ранните резервации варират между 10 и 20%. Като най-бързо местата свършват по родното Черноморие. В същото време само след 10-тина дни в планинските курорти се очкава цените да бъдат по-ниски с около 30 на сто, съобщава bTV.

По-големи отстъпки в цените има за летните почивки в чужбина. Най-търсените дестинации си остават Гърция, Турция, Италия и Испания. Цените на пакетите варират от 250 до 1000 лв при ранни резервации.

По-бързо свободните места свършват в морските курорти у нас. Най-търсени са четиризвезднните хотели.

Още: След "Боташ": България и Турция с ново партньорство в енергийната ефективност

Още: Неочаквани данни за икономиката на еврозоната

Естествено пикът на сезона от средата на юли до средата на август вече в голяма степен е разпродаден, посочва Байко Байков от асоциацията на българските туроператори.

В южните курорти по морето се опитват да удължат сезона, като удължат периода на ранните записвания.

„Отстъпките за ранните записвания продължават до началото на летния сезон, като доста хора могат да резервират своята почивка май месец и да ползват същата отстъпка като през февруари", уточнява Красимир Азов от туристически център – Царево.

В един хотел на първа линия в Арапя през юни стая за двама излиза 50 лева, в пикът на сезона скача двойно.

Още: С цената на петрола се случи нещо, нечувано от три години

Още: Иван Хиновски след енергийния срив: 60% дял на ВЕИ в мощностния баланс е критичен

В зимните курорти само след седмица цените в хотелите вече ще са по-ниски. Повечето хотелиери предлагат и различни бонуси. „Безплатен транспорт до ски пистите. В същото време предоставяме 15% отстъпка в ресторант-барбекюто на територията на хотела”, коменитра Емилия Гьорджиева, управител на хотел в Пампорово.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес