Избираме свободно доставчик на ток след 2020 г.

22 септември 2019, 16:30 часа • 5116 | прочитания

Домакинствата ще могат да си избират свободно доставчик на електроенергия след 2020 г. Това заяви във Велико Търново министърът на енергетиката Теменужка Петкова, цитирана от БНР.

Още: Газовите запаси на Украйна: Киев започна да трупа газ под земята

Още: Ново ниво на война между Китай и САЩ: Втечнен газ срещу Ковид

По думите ѝ либерализацията за пазара на електроенергия за домакинствата и малките потребители е трябвало да бъде факт преди година.

Процесът започна, но в пълнота ще е се случи не по-рано от 2020 г., посочи енергийният министър Теменужка Петкова.

"Може би от следващия регулаторен период постепенно да се върви към пълно либерализиране на пазара, като в цената на електрическата енергия, която сега е регулирана, постепенно ще се вкарва една малка част, която е на цената на пазара, а не, както е сега, КЕВР да регулира изцяло цената за битовите потребители и за малкия бизнес", обясни енергийният министър.

Още: Първа стъпка: Украйна и САЩ подписаха меморандум за минералите

Още: Чехия скъса окончателно с руския петрол

Петкова увери, че включването на домакинствата към свободния пазар на ток няма да доведе до увеличение на цените за бита.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Илия Лазаров
Илия Лазаров Отговорен редактор
Новините днес