Съветът за развитие* предлага в проекта на Закона за държавния бюджет за 2022 година правителството да не включва нови инвестиционни проекти, за чието финансиране се предвижда сключване на споразумения за държавни заеми и/или се предлага издаване на държавна гаранция през 2022 г. Това съобщават от пресслужбата на Министерския съвет.
Още: Министър Малинов ще посети ПАВЕЦ „Чаира“
Още: БХРА: Държавата за пореден път абдикира от туризма и от гражданите
В хода на заседанието заместник-министърът на финансите Ивайло Христов, заместващ министъра на финансите днес (6 октомври), докладва, че в рамките на нормативно определения срок няма подадени заявки за инвестиционни проекти, на базата на което беше взето решението на Съвета за развитие по темата.
Още: Теглим нов дълг за половин милиард лева
* Съветът за развитие при Министерския съвет е създаден с Постановление №110 на правителството от 3 юни 2010 г. Негов председател е премиерът, а членове са заместник министър-председателите и всички министри. Секретар на съвета е началникът на политическия кабинет на министър-председателя. Сред по-важните функции на Съвета за развитие са: координация, мониторинг и контрол на разработването, изпълнението и отчитането на управленската програма на правителството и нейните актуализации. Друга задача е да разглежда стратегически въпроси и документи, включително тези, които са предмет на обсъждане в други съвети, и да ги предлага за приемане или за одобряване от Министерския съвет. Съветът за развитие организира и координира управлението, наблюдението, контрола и отчитането на изпълнението на Националната програма за развитие: България 2020 и Националната програма за развитие: България 2030.
Още: Виктор Орбан: Унгарската компания MOL иска да купи рафинерията на "Лукойл" в Бургас
Още: В Русия забраниха да се прогнозира цената на бензина