Здравко Василев, известен като първия победител в "Биг Брадър" (Big Brother) в България, публикува кратко видео в личния си профил във Фейсбик навръх Разпети петък.
Още: Графичната база в Бургас ще се превърне в образователен център и музей
Още: Дегустация на космическа храна очаква посетителите в авиомузей Бургас
Василев говори за своя брат Стоян, който се оказа, че поема проекта "Алепу Вилидж", станал известен с нарицателното "подпорната стена" - заради твърденията на предишния инвеститор "Главболгарстрой", ще със строежа на хотелски комплекс се укрепва свлачище на т.нар. Шофьорски плаж в областта Алепу.
Здравко директно казва, че е разочарован от решението на брат си, защото проектът е символ на корупцията в България, но уточнява, че в такива тежки моменти най-близките трябва да помогнат за осъзнаване на нещата.
Припомняме, че адвокатът на Стоян изрично призна след въпрос на Actualno.com, че дори сегашното разрешително за строеж окончателно да бъде обявено за нищожно от съда, то може да се кандидатства за ново разрешително - с други думи, за да не се строи на това място, трябва съвсем различно институционално решение!
Още: Бургас ще празнува Цветница с богата програма
Още: Министърът на туризма ще иска ясен план за летище Бургас
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Бургас търси идеи как ще изглежда като европейска столица на културата