Във връзка с изпълнението на проект "Интегриран модел за управление на градската мобилност - Етап 1", с който ще бъде въведена интелигентна система за управление на светофарите, предстои подмяна на контролерите на следните кръстовища в Бургас:
Още: Учениците от Бургас научиха колко са важни за имунитета червените плодове и зеленчуци
Още: Над 250 ученици от Бургас засадиха над 100 дървета
* На 06.08.2022 г., събота, от 09.00 до 15.00 ч. – бул. „Сан Стефано“ и ул. „ Хр. Ботев“;
* На 07.08.2022 г., неделя, от 09.00 до 16.00 ч. – бул. „Сан Стефано“ и бул. „Ст. Стамболов“;
* На 08.08.2022 г., понеделник, от 09.00 до 15.00 ч. – бул. „Сан Стефано“ и ул. „Александровска“;
Още: За първи път заря за Великден в Бургас
Още: Бургаските деца се запознаха със здравословните предимства на млякото и млечните продукти
* На 14.08.2022 г., неделя, от 09.00 до 16.00 ч. – бул. „Ст. Стамболов“ и ул. „Струга“.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
В посочените периоди ще бъде изключено захранването на светофарните уредби, като това ще затрудни преминаването през кръстовищата на участниците в пътното движение. Затова бъдете внимателни и търпеливи! Община Бургас е избрала дни и часови диапазони, в които трафикът не е максимално натоварен. Тя разчита и на винаги компетентното съдействие на Полицията, като е предвидена намеса на регулировчици, където се налага.
За проекта
Община Бургас прилага интелигентни модели за решаване на предизвикателствата, свързани с оптимизиране на маршрутната мрежа на обществения транспорт. Сред тях са подмяна на автобусния парк с електрически автобуси, подобряване на контрола и управлението на автомобилния трафик в града, а крайната цел е оптимизиране и пренасочване на транспортните потоци.
Още: Над 500 участници идват в Бургас за образователен форум
Още: Министърът на туризма откри престижен международен конкурс за вино в Бургас
В процес на изграждане е интегрирана система за управление на трафика, включително автоматизирано управление на кръстовища, трафик детекция и видеонаблюдение на ключови места. Във връзка с въвеждане на централизирано управление на трафика в гр. Бургас, до края на 2022 г. се предвижда интервенция на общо 22 светофарно регулирани кръстовища, както и изграждане на 15 стратегически локации за събиране на трафик информация.