19:14 ср  2 апр 2025

Вечер на Боб Дилън на панаира на книгата

10 декември 2013, 13:43 часа • 51900 | прочитания

В рамките на 41-я Софийски международен панаир на книгата издателство „Махалото" организира специална промоция на най-пълната биография на легендарния Боб Дилън - „По магистралата на живота".

Още: Големите, пухкави и сочни устни: Валерия Цимбал разгада мистерията около модата сред съвременните жени (СНИМКИ)

Още: "Подир думите" - изложба представя България на Международния панаир на детската книга в Болоня

На 12 декември (четвъртък) на сцената на ет. 3 на НДК в 19.00 ч. почитателите на творчеството на музиканта ще чуят някои от най-големите му хитове в изпълнение на Васко Кръпката, а журналистът и преводач Алеко Дянков ще сподели какво е да си фен на Дилън от 40 години, и да си бил на над 50 негови концерта.

И тъй като за Боб Дилън не може да се говори, без да бъдат споменати невероятните му текстове, гостите на промоцията ще имат възможността да чуят превода на Кръстан Дянков на неговата „A Hard Rain's A-Gonna Fall", както и получилия специална награда превод на „Desolation Row".

„Очаква ни едно наистина вълнуващо събитие" - обещават от специализираното в издаване на музикални биографии издателство, което представи на български „Чукът на боговете, сагата за Led Zeppelin", „Просто деца" на Пати Смит, „Моята история" на Леми Килмистър и още много други заглавия, пренасящи читателите в света на музиката.

Още: Екзотика и музика: Едни по-различни акценти на 29-ия София Филм Фест

Още: Мариан Бачев откри българския щанд на Лондонския панаир на книгата

„Боб Дилън и неговото невероятно богато като изразност творчество имат огромно влияние не само върху сцената, но и върху културата, историята, поезията, философията. Премиерата на забележителната му биография ще бъде истински празник за почитателите му и споделено удоволствие за ценители."

 

 

 

Още: Доменико Дара ще представи новата си книга “Записки по небесната механика“ в София

Още: Откъс от "Моят любовен август", Неда Антонова

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес