Ричър отново e на път. Пак на автостоп. Решил е да прекоси Америка от Мейн до Калифорния.Но не стига далече. На един кръстопът в Нова Англия той вижда табела към място, където никога не е бил – родния град на баща му. Ето защо Ричър се отклонява от маршрута си.
Още: Екзотика и музика: Едни по-различни акценти на 29-ия София Филм Фест
Още: Мариан Бачев откри българския щанд на Лондонския панаир на книгата
По същото време и на същото място двама млади канадци са принудени да прекъснат пътуването си. Тръгнали са за Ню Йорк да продадат нещо много ценно, но колата им се поврежда и те се озовават в мотел насред пустошта. Мотелът изглежда странно, но те няма къде другаде да се подслонят.
На следващата сутрин Ричър разпитва в града за някогашната къща на баща си. Казват му, че тук никога не е живял човек с такова име. Дали баща му изобщо е бил някога в Лакония?
Докато той се опитва да разгадае фамилното си минало, канадците са изправени пред неочаквана опасност – те стават пленници на мотела.
Още: „Мир и война“ - нов роман на Борис Акунин от поредицата за историята на руската държава
Разследването на Ричър води до шокиращо откритие: настоящето може да е сурово, но миналото може да бъде наистина смъртоносно.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Доменико Дара ще представи новата си книга “Записки по небесната механика“ в София
„Джак Ричър е като съвременен Джеймс Бонд, герой, който никога няма да ви омръзне.“
– Кен Фолет
Още: "Моят любовен август" - роман за децата, но и за техните родители
Още: С модернистична проза косовски актьор писател спечели Европейската награда за литература