Президентът на Славия Венцеслав Стефанов е категоричен, че Гриша Ганчев никога не е предлагал да се въведе правило за задължителен брой български футболисти в мачовете от Първа лига. Стефанов твърди, че когато е искал да се въведе такова правило, е бил подкрепен само от три лица в Изпълкома - Йордан Лечков, Емил Костадинов и Наско Сираков.
Още: Септември развали празника на Локо Пловдив! Фенове удариха делегата на мача
Още: Веласкес позволи едва 10-минутна радост на играчите си и загатна за нови попълнения в Левски
Венци Стефанов отново захапа Гриша Ганчев
През миналия месец дългогодишният собственик на ЦСКА Гриша Ганчев заяви в интервю пред "Код Спорт", че е лобирал да се вкара правило за минимум трима българи сред титулярите, но от Изпълкома са оставили "вратичка" в правилото. Така се е стигнало до безпрецедентни мачове, в които българи започват като титуляри и биват сменени до 10-ата минута.
ОЩЕ: Венци Стефанов: Гриша Ганчев вероятно го е ударила амнезията
Още: Левски изнесе футболна лекция на Хебър! Куршума и нехаресван от Генчев блестят
Още: Втора лига има нов лидер! Странно решение повлия зле на емблематичен тим (РЕЗУЛТАТИ)
Кой казва истината?
Стефанов обаче отсече, че Гриша Ганчев никога не е предлагал нещо подобно. И се заигра с името на нападателя на "червените" Дюкенс Назон, за да каже, че докато се пускат чуждестранни играчи, не може да се очаква български футбол.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: След резила срещу Спартак: Треньорът на Ботев Пловдив поиска от шефовете „свежа кръв“
Още: Да пееш пред 11 000 с фланелка на Стоичков: Константинос Аргирос разкри как и защо (ВИДЕО)
"Гриша Ганчев никога не е предлагал и никога не е бил за това нещо. Предлагал го е в Микре. Само Данчо Лечков, Емо Костадинов и Наско Сираков, като беше в Изпълкома, ме подкрепяше. Докато пускаме Газон-Мазон, български футбол не очаквайте", каза Стефанов на пресконференция преди мача с ЦСКА за Купата на България.
А защо Венци Стефанов смята, че срещу ЦСКА ги чака "Баташко клане", четете в линка.