Играчите на Спартак Варна са имали сериозен финансов стимул в двубоя си срещу лидера в Първа лига ЦСКА, загубен с 0:1 в събота. На стадион "Българска армия" Маурисио Гарсес успя да донесе победата на своя тим, която обаче не дойде никак лесно срещу борбения състав на Спартак.
Още: Играл в Първа лига и Борусия Дортмунд: В България имаше по 50-70 зрители по трибуните
Още: Ке паса, сеньор Веласкес? Ясно е защо Дон Хулио вижда Левски като най-добрия отбор
Според "Тема Спорт" футболистите на Спартак са играли и за рекордна в историята на клуба премия. На тима е била обещана отборна премия в размер на 100 хиляди лева, ако успее да спре ЦСКА. По-интересното е, че премията е била обещана от трети клуб, който остава неназован.
От "Тема Спорт" допълват, че не за първи път съперниците на ЦСКА биват финансово стимулирани за максимално раздаване срещу "армейците". ЦСКА обаче е почти безгрешен от началото на пролетния дял - пет победи от шест мача, като единствено срещу Локомотив Пловдив допуснаха равенство.
Още: "ЦСКА отпразнува победата срещу Септември, все едно е станал шампион"
Още: Официално: Зингаревич реши какво ще е бъдещето на Ботев Пловдив
След 24 изиграни мача ЦСКА остава лидер в Първа лига с 60 точки - с четири пред действащия шампион Лудогорец, който пък победи трудно Хебър в Пазарджик. Първенството продължава след две седмици, когато ЦСКА гостува на Славия, а Лудогорец посреща Ботев Враца.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Септември и Ники Митов продължават да пишат история с победа в 5-голово шоу
Още: "Соколите" изпревариха ЦСКА и полетяха към Топ 4 след подарък от Ботев Враца на "Коритото"