От 14 юни Европа ще е футбол, тъй като започва шампионатът на Стария континент в Германия. Българското Черноморие не прави изключение, а точно обратното. В Обзор любимата ни игра ще има двоен празник, защото от 14 до 17 юни жителите на града ще се насладят на футболната одисея "Турнир на славата".
Още: ЦСКА се върна към загубите! "Побългарен" тим от изпадащите спря многомилионния състав на Томаш
Организират турнир по минифутбол по повод славни български успехи
Инициативата се организира от Български Футболни Турнири и се състои по повод 30 години от незабравимото „лудо американско лято", както и 30 години от спечелването на „Златната топка“ от легендата Христо Стоичков. Част от наградите за надпреварата са осигурени от бранда на Великата осмица.
ОЩЕ: Христо Стоичков можеше да има две "Златни топки", но... (ВИДЕО)
Още: Черно море свърши трудното на "Герена", а се издъни на "Тича" - бронзовите медали се отдалечават
Още: След многократни опити: Левски най-после взима юноша на ЦСКА, и то без пари
Голям награден фонд
Вече са ясни 16-те отбора от цялата страна, които ще вземат участие в турнира по минифутбол. Те ще се борят за изключително атрактивни отборни и индивидуални награди. Шампионът ще спечели 5 000 лв. и анцузи от бранда на Христо Стоичков, вицешампионите ще заслужат 2 000 лв. и футболни топки, две 3-ти места в надпреварата ще донесат по 1 500 лв. за тимовете и шапки. Официални партньори на събитието са Община Несебър и кметство Обзор, които се включиха активно в организацията на инициативата.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Амбизиозно: Левски набеляза крило от Англия, "сините" срещат сериозна конкуренция
ОЩЕ: "Пас към миналото": Как Барселона спечели първата си КЕШ с Христо Стоичков в състава (ВИДЕО)