Пирин надви Крумовград в мач с две дузпи (ВИДЕО)

24 септември 2023, 20:11 часа • 1556 прочитания

Отборът на Пирин Благоевград успя да победи Крумовград с минималното 1:0 като домакин в среща от 10-ия кръг на Първа лига. Двубоят в Благоевград бе решен от две дузпи за двата отбора - "орлетата" отбелязаха своята, но гостите от Крумовград пропуснаха.

Пирин победи Крумовград

Пирин получи дузпа в края на първото полувреме, а Венцислав Бенгюзов успя да се разпише от бялата точка. След почивката Крумовград получи дузпа, но Александър Колев не успя да се разпише от бялата точка, пропускайки възможността да изравни резултата.

Янко Георгиев в конфронтация с феновете на Пирин

Мачът бе белязан и от конфронтация между вратаря на Крумовград Янко Георгиев и феновете на бившия му клуб Пирин. Стигна се до размяна на неприлични реплики и жестове, като самият Георгиев отправи неприличен жест с ръка към запалянковците на домакините.

Пирин Благоевград постигна втори пореден успех в елита, като заема 14-о място със 7 точки. Крумовград пък не успя да победи в трети пореден мач, като остава на осмо място с 13 пункта.