Лудогорец размаза словенци за едно полувреме в първата си контрола (ВИДЕО)

19 юни 2024, 19:28 часа • 2607 прочитания

Българският шампион Лудогорец разгроми новака в словенската първа дивизия Приморие с 5:0 в първата си контрола от лагера в Австрия. Развоят на срещата бе предрешен още на почивката, когато "орлите" вече си бяха осигурили аванс от 4 попадения - дело на Спас Делев, Рик Джонатан, Оливие Вердон и Аслак Фон Витри. В края на срещата Кайо Видал също записа името си сред голмайсторите.

Старши треньорът на разградчани Георги Дерменджиев пусна два различни състава във всяко полувреме, даде шанс и на доста млади футболисти, като Спас Делев и Кайо Видал единствени изиграха пълни 90 минути. Следващата проверка на тима е в неделя, 23-и юни, срещу Слован Братислава.

ОЩЕ: Лудогорец се изправя срещу арменци или беларуси, ако отстрани шампиона на Грузия

ВАР-ът на Actualno

Лудогорец громи, Неделев с 2 асистенции

Още в 6-ата минута Делев изведе "зелените" напред, възползвайки се от асистенция на Тодор Неделев. Бившият капитан на Ботев Пловдив подаде за второ попадение малко по-късно, а негов автор бе Джонатан. Словенците опитаха да отвърнат, ала неуспешно. В 37-ата минута Лудогорец получи правото да изпълни дузпа.

"Орлите" решиха всичко през първата част

Зад топката застана Вердон, който първо сбърка, но при добавката остави безпомощен Тони Мацан. Малко преди почивката Фон Витри покачи аванса на родния шампион. През втората част Ивайло Чочев пропусна с глава, преди в 90-ата минута Видал елегантно да реализира за крайното 5:0.

ОЩЕ: Отхвърлиха оферта на Лудогорец за шведски национал