Левски се спука да пропуска, но подчини Локо Пловдив и продължава да мачка в Първа лига (ВИДЕО)

02 август 2024, 23:07 часа • 2401 прочитания

Левски постигна ценна победа с 2:0 над Локомотив Пловдив в двубой от третия кръг на Първа лига. Асими Фадига откри резултата в 11-ата минута с третото си попадение от началото на сезона. В заключителната част на сблъсъка Мустафа Сангаре, който за пореден път впечатли с мощността си, сложи точка на спора.

Двата отбора си размениха и по един изстрел в гредата. Така тимът на Станислав Генчев продължава с 100%-ов актив да оглавява таблицата на родния елит - с девет точки от 3 мача. "Смърфовете" от своя страна заемат шестото място във временното класиране с четири пункта.

ОЩЕ ОТ ПЪРВА ЛИГА: Хебър и Славия завоюваха първи точки в мач с разменено домакинство (ВИДЕО)

ВАР-ът на Actualno

Левски надигра Локо Пловдив в мач с две греди и куп положения

"Сините" наложиха своето темпо от самото началото. Натискът им се материализира в 11-ата минута, когато Ел Джемили изведе по превъзходен начин Фадига, който преодоля Мартин Луков за 1:0, като отбеляза трети гол във втора поредна среща. Четвърт час след първия съдийски сигнал възпитаниците на Любослав Пенев стигнаха до най-чистото си положение.

Локо Пловдив уцели греда, Мартин Луков блести

Ефе Али демонстрира завидна техника, но бе спрян от страничния стълб, а при добавката Димитър Илиев прати топката в аут. В средата на първото полувреме Евертон Бала опропасти страхотен шанс сам срещу стража на Локо Пловдив. При последвалия корнер Луков отново демонстрира рефлекс на топ ниво. Левски пак изпълни ъглов удар, Ван дер Каап засече с глава и уцели напречната греда.

Мустафа Сангаре е звяр в атака!

Ел Джемили и Евертон от фал пробваха късмета си. Мартин Луков обаче продължаваше да блести. През втората част чистите ситуации бяха по-малко. В 64-тата минута на терена се появи Мустафа Сангаре, който веднага започна да тормози бранителите на домакините. В 85-ата минута настоятелната му игра и безспорна мощ му донесоха гол за 2:0. До края на двубоя Майкон не намери целта от хубава позиция, а попадение на Бачев бе отменено заради засада.

ОЩЕ: Станислав Генчев: Има запитвания за играчи на Левски, но няма оферта, която да ни задоволява