Новака в елита Крумовград постигна голям успех, след като победи Ботев Пловдив в местното дерби от 21-ия кръг на Първа лига. Срещата завърши при резултат 2:1 за домакините, а в герой за тима на Станислав Генчев се превърна нападателя Александър Колев, който реализира и двете попадения за своя отбор. За Ботев точен бе Георги Николов, който се разписа от дузпа.
Още: Реал Мадрид разкарва слабото звено на "Фантастичната четворка" за 100 млн. евро през лятото
Още: Глоба №4: Вили Вуцов отнесе поредна солена санкция, превръща се в трън в очите на БФС
Крумовград взе важна победа
Двубоят започна отлично за Крумовград, който поведе още в 6-ата минута с гол на Александър Колев. В средата на първото полувреме Ботев Пловдив изравни чрез новото си попълнение Георги Николов, който бе точен от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Янко Георгиев срещу нападателя на „канарчетата“.
В продълженията на редовното време на мача Крумовград все пак стигна до втори гол. След разбъркване в наказателното поле на Ботев и удар на Пехливанов, Матвей Игонен изби. Топката попадна в Алекс Колев, който стреля в опразнената врата, но Дилан Мертенс спря кълбото с ръце. Халфът на гостите получи директен червен картон, а съдията даде дузпа. Зад топката застана Колев, който не сгреши и донесе трите точки на своя отбор.
Още: "Левски не уважава легендите си! Кой въобще си помисли да доведе Веласкес на "Герена"?
Още: Среща на високо ниво на "Герена": Наско Сираков привика Веласкес
Тони Тасев блести за Славия срещу Берое
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Проблемите на ЦСКА продължават! „Червените“ изпускат без пари трио на стойност 4,3 млн. евро?
В друг мач от деня Славия мина без проблеми през Берое. Двубоят на стадион „Александър Шаламанов“ в София завърши при резултат 3:0 за домакините. В герой за „белите“ се превърна Тони Тасев, който се разписа на два пъти. Третият гол бе дело на Владимир Николов.
Славия поведе още в 7-ата минута, когато Денислав Александров проби по крилото и намери непокрития Тони Тасев, който с глава се разписа за 1:0. Малко по-късно „белите“ получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Еспиноса срещу Томбак. Галин Иванов застана зад топката, но ударът му срещна десния страничен стълб.
Малко преди края на първата част Славия получи право да изпълни втора дузпа, след като Тасев бе фаулиран в пеналта на Берое от Ачинели. Именно потърпевшия се нагърби с изпълнението на наказателния удар и не сгреши за 2:0. Няколко минути преди края на редовното време на срещата домакините направиха преднината си класическа след хубав гол на Владимир Николов.
Още: Дон Хулио все повече започва да прилича на... Дон Кихот
Още: ЦСКА 1948 чупи рекорди! Племенник на Лечков ще е петият треньор на тима този сезон
Онзи ден Крумовград охлади мераците на Левски за Алекс Колев.