Крах в Бояна! Юношите на България паднаха с 0:9 от Испания

18 октомври 2024, 15:03 часа • 661 прочитания

Юношеският национален отбор на България до 15 години записа много тежко поражение от връстниците си от Испания с 0:9 в първи мач от приятелския турнир на УЕФА, провеждащ се на базата в Бояна. "Лъвчетата" нямаха никакъв отговор на юношите на Испания, които реализираха девет безответни гола.

България U15 отнесе 9 гола от Испания U15 в Бояна

Горка Домингес от отбора на Испания успя да вкара четири гола, разписвайки се в 3’, 35’, 44’ и 56’. С хеттрик пък се отчете Карлос Ромеро, който вкара трите си попадения в рамките на по-малко от 15 минути - в 67-ата, 73-ата и 81-ата минути. По един гол добавиха Хулен Фустер и Айтор Гарсия.

Следващият мач за юношите на България и срещу Уелс в неделя (20 октомври), а след това пък идва мач срещу Исландия на 23 октомври. Ето и стартовите 11 на България U15 в мача срещу Испания U15:

•  1. Алекс Здравков, 2. Антон Даскалов, 3. Мариан Славчев, 4. Витомир Тодоров, 5. Мартин Кузманов, 7. Илия Антонов, 9. Красен Крумов, 10. Кристиян Митрушев (К), 14. Манол Данчев, 17. Красимир Янакиев, 20. Явор Кръстев

Тежката загуба на юношите идва броени дни след поражението на мъжкия национален отбор с 0:5 от Северна Ирландия в Лигата на нациите.