Бурята в Локомотив Пловдив, която започна през септември, не изглежда да стихне скоро. Както е известно на "Лаута" цари пълен хаос, откакто преди два месеца всички членове на борда на директорите подадоха своите оставки. След това собственикът на клуба Христо Крушарки обяви, че спира финансирането и се оттегля, последван от спортният директор Илко Пиргов. За финал страши треньорът Любослав Пенев бе уволнен.
Още: БФС пощади Левски и Ботев Пловдив - разминаха се само с глоби след ексцесиите на „Герена“
Още: Сираков се смили и „размрази“ звезда на Левски, явно новият му договор се пече
Локомотив Пловдив без победа в десети пореден мач
Всичко това се отразява и на терена. По-рано днес "смърфовете" загубиха с 2:4 от Арда. Това беше десети пореден мач в Първа лига, в който играчите на Локо Пловдив не съумяват да стигнат до победата. От своя страна пък кърджалии записаха единадесети пореден мач у дома без поражение.
Лошата серия на пловдивчани започна на 1 септември, още под ръководството на Пенев, когато завършиха наравно 1:1 с Локо София в "железничарското дерби". Последва равенство и с Хебър Пазарджик (3:3), след което тимът влезе в серия от 3 загубени мача - от ЦСКА 1948, Крумовград и Лудогорец. Нулево реми с Ботев Враца предшества шестата загуба за сезона, този път от Спартак Варна. Няколко дни по-късно "смърфовете" записаха първата си победа от месеци - срещу третодивизионния Черноморец в Купата на България, и то след изпълнение на дузпи.
Още: Вили Вуцов след дебюта на Светльо за Левски: Една голяма мечта на фамилията се сбъдна
Макар слабото представяне, Локо Пловдив все пак успя да измъкне точка от ЦСКА, преди отново да се срине и да допусне две загуби от Славия и Арда. В момента отборът заема 13-ата позиция в общото класиране с актив от 14 точки, дошли от 3 победи и 5 равенства, на фона на 8 загуби. Последната победа на тима в първенството е от 26 август, когато се справи със Септември София с 3:2.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: „Време е някой да подшушне на дон Треньор да спре с това, че Левски бил най-добрият отбор“
Още: Нервите на Попето не издържат: Ситуацията в Ботев не е добра, директорите да излязат и да кажат нещо
ОЩЕ: Обвиниха Крушарски в лъжа и манипулация: Явно има подкрепа отгоре, но обрича Локо Пловдив на фалит