България U21 завърши с победа евроквалификациите, но остана точно под чертата

15 октомври 2024, 20:56 часа • 676 прочитания

Младежкият национален отбор по футбол на България успя да завърши с победа участието си в квалификациите за Европейското първенство под 21 г. Макар и да нямаха шансове за класиране, "лъвовете" намериха мотивация да победят Израел с 1:0 като гост в последен 10-и мач от квалификационната група D.

Младежкият национален отбор победи Израел на финала на евроквалификациите

Срещата се изигра на неутрален терен в Унгария, като не предложи особено зрелище. Единственото попадение в мача отбеляза Никола Илиев в самото начало на второто полувреме. Голът осигури на България четвърта победа в групата и прекъсна серията от две поредни загуби.

Младежки национален отбор по футбол на България

България U21 няма да играе на Европейското

Младежкият национален отбор финишира участието си в квалификациите на трето място с актив от 15 точки - на седем пункта зад втория Полша и на 11 точки зад лидера Германия. "Лъвчетата" изпревариха отборите на Косово, Естония и Израел, но няма да играят на Европейското, тъй като останаха извън топ 2.

По-късно днес мъжкият национален отбор на България пък гостува на Северна Ирландия в мач от Лигата на нациите.