Арда се опълчи на Левски, но задна ножица на защитник реши мача (ВИДЕО)

29 септември 2024, 20:47 часа • 1549 прочитания

Левски постигна труден успех с 2:1 над Арда Кърджали в двубой от десетия кръг на Първа лига. На стадион "Георги Аспарухов" Александър Колев изведе "сините" напред от дузпа в 12-ата минута. До почивката юношата на столичния гранд Станислав Иванов възстанови паритета. В 73-тата минута Кристиан Макун донесе победата на тима си със задна ножица.

Сблъсъкът бе изпълнен с множество положения, повече от които в полза на отбора на Станислав Генчев, който временно еднолично оглави таблицата с 25 точки. Арда от своя страна заема шестата позиция с 14 пункта.

ОЩЕ: "Мило Борисов влезе в Левски, защото "сините" побеждават на терена" (ВИДЕО)

Левски се поизпоти на "Герена" и удари Арда

Домакините започнаха много силно срещата. Ел Джемили прати топката във врата на Господинов още в първата минута след многоходово нападение на Левски. ВАР обаче се намеси и отмени гола заради засада. Момчетата на Генчев не спираха натиска си. При центриране на Бала Крачунов уцели собствената си греда, а миг по-късно фаулира Сангаре в наказателното поле.

Наско Сираков

Станислав Иванов наказа родния Левски

С изпълнението на дузпата се нагърби Колев, който бе безпощаден - 1:0. В 33-ата минута Макун не успя да пресече подаване, а Маркович излезе неразчетено. От ситуацията не се възползва Станислав Иванов, чийто пас се оказа дълъг за Офор. Все пак до почивката отборът на Тунчев изравни. Тонислав Йорданов намери Иванов, който преодоля съперниковия страж.

"Сините" натиснаха педалите! Задна ножица носи успеха

Столичани опитаха да отговорят. Кърджалийци обаче също създаваха неприятности. След 55-ата минута футболистите на Левски натиснаха педалите. Бала, Джемили, Сангаре и Димитров пропиляха хубави шансове. Така дойде 73-тата минута, когато Колев отклони с глава центриране от корнер към Макун. Защитникът стреля със задна ножица и вкара, за да прати в екстаз феновете на "Герена". До края Маркович направи нужното и не инкасира ново попадение.

ОЩЕ: "Предложих Гонзо първо на ЦСКА, а после опростих дълг, за да премине в Левски" (ВИДЕО)