Майк Браун не даде и секунда игра на Везенков при издънка на Сакраменто (ВИДЕО)

03 януари 2024, 09:32 часа • 2079 прочитания

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков отново бе "забравен" от треньора Майк Браун при изненадваща загуба на Сакраменто Кигнс от Шарлът Хорнетс със 104:111 у дома. Този път Везенков не получи и една секунда за изява на паркета.

Александър Везенков отново не игра за Сакраменто

В последния мач Везенков игра скромните 3 минути и 25 секунди, и то при сигурна победа. Сега обаче Браун не даде и толкова на българина, който остана резерва през целия мач. Същото се случи и срещу Атланта Хоукс преди няколко дни, когато Саша пак не игра.

Александър Везенков

Сакраменто се провали срещу Шарлът Хорнетс

Двубоят в Сакраменто бе равностоен, като двата тима си размениха водачеството 13 пъти, а няколко минути преди края домакините имаха преднина от шест точки, но Шарлът завърши със серия от 18-4, за да стигне до успеха.

Домантас Сабонис реализира дабъл-дабъл за Сакраменто - 23 точки и 19 борби (9 в атака), но също така загуби топката 11 пъти, а Де'Арън Фокс завърши с 30 точки. За Хорнетс над всички бе Тери Розие с 34 точки. Следващият мач за Сакраменто е още в четвъртък, в 5:00 часа сутринта, срещу Орландо Меджик.

ОЩЕ: Редом до Йокич и Дончич: Александър Везенков в топ 10 баскетболисти на Европа