Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Скопие обяви епидемия от морбили

03 януари 2019, 07:14 часа • 4301 прочитания

Обявена е епидемия от морбили в Скопие, а неваксинираните деца от днес (3 януари) няма да бъдат допускани в детските градини на македонската столица, предаде БГНЕС.

Още: Македонският премиер се срамува от пълното име на страната си

Още: Силите на НАТО в Косово провеждат учение в Прищина за справяне с масови безредици (СНИМКИ)

През последните дни в Скопие са регистрирани 12 нови случая на заболяването, обяви министърът на здравеопазването на Македония Венко Филипче. При шест от тях заразата с морбили е доказана с лабораторни тестове. Резултатите на останалите шестима заболели се очаква да излязат днес.

Осем от заразените са настанени в инфекциозни клиники в болница и всички са с усложнение бронхопневмония. Сред заболелите има 8-месечно бебе и деца на възраст 3-4 години. Един от заболелите е на 31 години.

Общо 15 000 деца под 14-годишна възраст не са ваксинирани в Македония, а на призивите това да бъде направено са откликнали едва 310, което е изключително малък брой.

Още: Ужасяващ инцидент в прочута млечна фабрика в Румъния: Има загинали

Още: "Българският диктат няма да мине": Християн Мицкоски е новият премиер на Северна Македония

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес