Все още продължават сблъсъците, започнали в ранните сутрешни часове на 24 септември в Северно Косово, които доведоха до убийството на един офицер и двама ранени от косовската полиция, съобщи „Албаниан пост“, цитиран от БГНЕС.
Още: Македонският премиер се срамува от пълното име на страната си
Още: Силите на НАТО в Косово провеждат учение в Прищина за справяне с масови безредици (СНИМКИ)
Според неофициални източници в терористичната група участват елементи от сръбския "Орбаз", руския Спецназ и наемниците "Вагнер".
"Орбаз" е сръбска крайнодясна организация, известна с връзките си с тамошното правителство. Тя беше забранена от Конституционния съд, но намери начин да се регистрира под друго име.
Още: Напрежението расте: Полицията в престрелка с най-малко 30 въоръжени в Северно Косово
Още: Ужасяващ инцидент в прочута млечна фабрика в Румъния: Има загинали
Още: "Българският диктат няма да мине": Християн Мицкоски е новият премиер на Северна Македония
Що се отнася до "Вагнер", това не е първото му появяване в размириците в северната част на Косово, тъй като елементи от паравоенната група бяха забелязани в предишните размирици в северните общини от висши служители на Косово.
Спецназ
Спецназ са секретно руско подразделение, натоварено с тайни, високорискови видове мисии, като например залавянето на украинския президент Володимир Зеленски.
Още: Най-голямата база на НАТО в Европа ще е съвсем близо до България
Още: Нов голям горски пожар пламна близо до Атина
Те са играли важна роля във всички неотдавнашни размирици, включително в Крим, Донбас и Сирия.
Още: Албанският премиер: Напрежението в Косово може да прерасне във въоръжен конфликт
Още: Мистерия: Четири държави на Балканите останаха без ток
Още: Опасни жеги: В Турция термометрите показаха 52 градуса
Силите на Спецназ са особено ориентирани към операции за "политическа война", което отразява особения интерес на Москва към комбиниране на конвенционалните военни мисии с тайни мероприятия.
Спецназ е първоначално формиран по време на Студената война като стратегическо звено, което може да бъде разположено дълбоко зад отбранителните линии на НАТО, като специалната им цел е да разрушават тактически ядрени оръжия и командни структури.
В резултат на това те са наблюдавани в съветската война в Афганистан (1979-1989 г.), в двете чеченски войни (1994-1996 г. и 1999-2009 г.) и в последните чуждестранни авантюри, включително в Грузия (2009 г.), Крим (2014 г.) , войната в Донбас (от 2014 г. до сега) и Сирия (след 2015).