Стрелба избухна на политически митинг в западен Кабул днес, заяви афганистански служител по сигурността, цитиран от AFP.
Още: Китай отговори на Зеленски и каза снабдява ли Русия с оръжия
Още: По време на война: Русия наказа свой генерал
Това е първата атака в столицата, след като САЩ подписаха споразумение за изтегляне с талибаните.
Групировката отрече отговорността за инцидента, станал по време на церемонията в чест на Абдул Али Мазари - политик от етническата група Хазара, повечето от които са шиити.
Говорителят на вътрешното министерство Насрат Рахими заяви, че стрелбата е избухнала от конструкция, близо до церемонията днес сутринта.
Още: “Народът отстоява волята си“: Огромен митинг в Истанбул (ВИДЕО)
Още: Израелски войници върнаха у дома куче, отвлечено от "Хамас" преди 550 дни (СНИМКИ)
Снимки в социалните медии показват най-малко два трупа, но няма официални данни за жертви.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Заради Газа: Първа в света страна обяви извънредни мерки срещу Израел
Още: Хиляди войници, милиони снаряди: Без помощта на Северна Корея, Русия нямаше да издържи досега
На церемонията присъстваха много от политическия елит на страната, включително главният лидер на Афганистан Абдула Абдула.
Още: Ето къде самолетите направиха път на слоновете (ВИДЕО)
Още: САЩ са предложили Русия да се сдобие с ирански уран за ядрено оръжие
Инцидентът идва по-малко от седмица, след като САЩ и талибаните подписаха споразумение, което ще проправи пътя за пълното изтегляне на чуждестранните войски до 14 месеца. Въпреки това боевете продължават да бушуват в цялата страна, погребвайки много надежди, че споразумението ще доведе до намаляване на насилието.