След искане от парламента: Президентът на Южна Корея отмени военното положение

03 декември 2024, 22:16 часа • 1564 | прочитания

Президентът на Южна Корея Юн Сук-йол обяви, че чака членовете на неговия кабинет да пристигнат, за да може официално да отмени военното положение, което беше в сила от пет часа, съобщи The New York Times. Малко след това съобщение военното положение беше отменено - то действа само 6 часа.

Още: След опустошителното земетресение: Мианмар е изправен пред хуманитарна криза

Още: Ново силно земетресение удари Мианмар (ВИДЕО)

Президентът подчерта, че войските са се изтеглили от Националното събрание, след като депутатите са приели резолюция, изискваща прекратяване на военното положение. 

Още: Парламентът на Южна Корея прие решение за отмяна на военното положение. Какво ще направи президентът?

Корейската конфедерация на профсъюзите, един от най-големите профсъюзи и най-войнствената работническа група в страната, обяви безсрочна обща стачка до оставката на президента Юн.

Още: Вече са над 1000: Расте броят на жертвите в Мианмар (ВИДЕО)

Още: "Изравяме хора с голи ръце": Жертвите на труса в Мианмар може да са хиляди (ВИДЕО)

Конфедерацията има повече от милион синдикални членове, които включват работници на поточната линия на Hyundai Motors. Според изявление, издадено от работническата група, членовете на профсъюза ще се съберат в центъра на Сеул рано в сряда, за да поискат оставката на Юн.

Още: Импийчмънт за президента на Южна Корея? Депутатите от опозицията се катерят през оградата на парламента, за да гласуват (ВИДЕА)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес