Египетското външно министерство направи изявление, в което призова за "максимална сдържаност", за да се предпазят регионът на Близкия изток и неговите народи от нови фактори на нестабилност и напрежение, след като Иран предприе атака с дронове и ракети срещу Израел.
Още: Ривиерата на Тръмп на Газа: Той се извъртя, "Хамас" ръкопляска
Още: Силно земетресение разлюля Филипините
Египетската ПВО е в готовност
"Ройтерс" съобщава, че египетската противовъздушна отбрана е в бойна готовност поради опасения от иранската атака с дронове, насочена към Израел.
Още: "Хизбула" се хвали: Стреляме с "Катюша" срещу израелската армия (ВИДЕО)
Главното военно командване на Египет е сформирало екип, който да следи ситуацията и да взема всички необходими решения относно въздушното пространство на страната, съобщават египетски военни източници и източници от сферата на сигурността, пише "Ал Джазира".
Още: Два паралелни диалога за ядрената програма на Иран: Китай контрира Запада
Още: Каква присъда грози бившия филипински президент, ако бъде осъден от трибунала в Хага (ВИДЕО)
Още: Иран с първа вълна балистични ракети по Израел? Палестинци и ливанци ликуват (ВИДЕО)
Великобритания иска край на ескалацията
Външният министър на Обединеното кралство Дейвид Камерън нарече "безразсъдно" нападението на Иран срещу Израел, при което бяха изстреляни десетки безпилотни летателни апарати и ракети.
Още: Нова морска заплаха към Израел от хутите
Още: След 9-часови преговори: Украйна се съгласи за примирие, САЩ пускат военната помощ
"Обединеното кралство призовава иранския режим да спре тази сериозна ескалация, която не е в ничий интерес", написа Камерън в Twitter.
Още: Върховният лидер на Иран с първи коментар след атаката по Израел
Още: Сектата на Асад и отмъщението: Какво се случва с алауитите и новото клане в Сирия?
Още: Издирван от Трибунала в Хага: Арест за бившия президент на Филипините Родриго Дутерте (ВИДЕО)