Русия удари база на ислямисти в Сирия, най-малко 200 бойци са убити

20 април 2021, 18:10 часа • 2635 | прочитания

Русия удари база на ислямисти в Сирия. Най-малко 200 бойци са убити. Това съобщи АП.

Още: Израелската армия призна официално: Марин Маринов е убит от израелски танков снаряд

Още: На ръба на ядрена война заради масово убийство (ВИДЕО)

Разположените в Сирия руски изтребители са унищожили скрита военна база близо до Палмира, се казва в официално изявление на контраадмирал Александър Карпов заместник-ръководител на Руския помирителен център за Сирия.

По време на операцията военновъздушните сили са изравнили със земята два заслона, убивайки до 200 бойци.

Общо 24 пикапа с картечници с голям калибър също са били унищожени при атаката, заедно с 500 кг боеприпаси и компоненти, предназначени за създаването на самоделни бомби.

Още: Пекин на нож срещу Тръмп: Никакви преговори без пълна отмяна на митата

Още: "Ще ги преследваме до края на света": Индия с нови мерки срещу Пакистан след терора в Кашмир

Александър Карпов заяви, че незаконни въоръжени групи се крият в Палмира и "планират терористични атаки" срещу държавни институции в големите градове, "за да дестабилизират ситуацията в Сирия преди президентските избори".

Карпов заяви, че предполагаемите терористични групи като тази в Палмира получават обучение в лагери, разположени в територии, които не са под сирийска юрисдикция, като контролираната от САЩ зона Ал Танф.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес