В Израел неизвестни откраднаха танк от тренировъчна база в северната част на страната, съобщи белоруската опозиционната информационна агенция NEXTA в Twitter. Сутринта полицаите открили цистерната на сметище за скрап.
Още: Прочут екстрасенс с ужасяваща прогноза за 2025 г.: Намесени са Китай и Русия
Още: Китай отговори на Зеленски и каза снабдява ли Русия с оръжия
In #Israel, unknown persons stole a tank from a training base in the north of the country.
— NEXTA (@nexta_tv) September 20, 2023
In the morning, police found the tank at a scrap metal dump. pic.twitter.com/6e8K6VIy5Q
Инфрмацията потвърждава и Анадолската агенция, като уточнява, че танкът е само шасито на Merkava Mk 2, който е изведено от експлоатация преди много години. ОЩЕ: Украински танк разстрелва руски окоп от упор: Удивително заснето ВИДЕО
Още: По време на война: Русия наказа свой генерал
Още: “Народът отстоява волята си“: Огромен митинг в Истанбул (ВИДЕО)
"Той няма средства за въоръжение и системите му не функционират“, се казва в изявлението на военните. "От предварително проучване на обстоятелствата по случая се предполага, че цистерната не е активна и е открадната от местопроизшествието по причини, които се изясняват на този етап", съобщават от полицията.
В момента се извършва разследване, допълва още Анадолската агенция.
Още: Израелски войници върнаха у дома куче, отвлечено от "Хамас" преди 550 дни (СНИМКИ)
Още: Заради Газа: Първа в света страна обяви извънредни мерки срещу Израел
Последната подобна проява е от миналия февруари, когато двама ветерани войници от израелската армия откраднаха танк от Голанските възвишения в знак на протест срещу правителствената съдебна реформа. ОЩЕ: Шестима ранени след катастрофа с американски танк в Австралия