Ким Чен Ун се похвали: Имаме хиперзвукова ядрена ракета (ВИДЕО)

03 април 2024, 07:13 часа • 2003 | прочитания

Поредният оръжеен тест на Северна Корея е бил на хиперзвукова ракета със среден и дълъг обсег. Това съобщиха държавните медии в страната, като добавиха, че севернокорейският "вожд" Ким Чен Ун е присъствал лично на изстрелването.

Още: Прочут екстрасенс с ужасяваща прогноза за 2025 г.: Намесени са Китай и Русия

Още: Китай отговори на Зеленски и каза снабдява ли Русия с оръжия

"Успешно беше извършено изстрелване на нова хиперзвукова ракета със среден и дълъг обсег, която има военностратегическа стойност", заяви държавната медийна агенция KCNA ден след теста.

С изстрелването Ким заяви, че КНДР вече е "придобила стратегически ракети, които са с твърдо гориво, маневрени бойни глави и способни да носят ядрено оръжие".

Още: Руската пропаганда тръби как хутите успешно тествали хиперзвукова ракета

Още: По време на война: Русия наказа свой генерал

Още: “Народът отстоява волята си“: Огромен митинг в Истанбул (ВИДЕО)

От Южна Корея твърдят, че ракетата, изстреляна рано на 3 април, е прелетяла около 600 км, преди да се разбие във водите между Южна Корея и Япония, пише БГНЕС.

Ракетни изпитания

Последното изстрелване на Пхенян на ракета Hwasong-16 се случи по-малко от две седмици, след като лидерът Ким Чен Ун лично се появи и видя тест на двигател за хиперзвукова ракета със среден обсег на действие.

Още: Хиляди войници, милиони снаряди: Без помощта на Северна Корея, Русия нямаше да издържи досега

Още: Ето къде самолетите направиха път на слоновете (ВИДЕО)

Още: Американски бомбардировач B-52 с хиперзвукова ракета се появи в Гуам и вся паника в Китай (ВИДЕО)

Северна Корея отдавна се стреми да овладее по-съвременни хиперзвукови технологии и технологии с твърдо гориво, за да направи ракетите си по-способни да неутрализират южнокорейско-американските системи за противоракетна отбрана и да заплашват американските военни бази в региона.

Хиперзвуковите ракети са по-бързи и могат да маневрират по време на полет, което ги прави по-трудни за проследяване и прехващане, докато ракетите с твърдо гориво не се нуждаят от зареждане с гориво преди изстрелване, което ги прави по-трудни за откриване и унищожаване, както и по-бързи за използване.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес