Най-малко трима души са убити, а поне осем са ранени при стрелба на Западния бряг - другата палестинска автономия в Израел освен Ивицата Газа.
Още: Ривиерата на Тръмп на Газа: Той се извъртя, "Хамас" ръкопляска
Още: Силно земетресение разлюля Филипините
Израелската полиция съобщава, че един полицай е бил убит, след като трима въоръжени мъже са стреляли по автомобили, спрели на магистрала близо до селището Маале Адумим. Израелските сили са убили двама от стрелците, а третият е арестуван, съобщи "Ал Джазира".
Още: Израел се оплака от систематично сексуално насилие от "Хамас"
Израел: Палестински терористи предприеха атака
Полицията в Израел съобщава, че огънят е бил открит от трима палестински терористи. Смъртоносната стрелба е била извършена в близост до контролно-пропускателния пункт Аз-Заайем - между Йерусалим и Маале Адумим. Тримата били въоръжени с автомати и граната.
Още: Два паралелни диалога за ядрената програма на Иран: Китай контрира Запада
Още: Каква присъда грози бившия филипински президент, ако бъде осъден от трибунала в Хага (ВИДЕО)
Те са идентифицирани от полицията като жители на района на Витлеем, пише The Times of Israel.
Всичко за войната в Израел на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Нова морска заплаха към Израел от хутите
Още: След 9-часови преговори: Украйна се съгласи за примирие, САЩ пускат военната помощ
Още: Китай не се съгласи с ветото на САЩ за незабавно прекратяване на огъня в Газа
Снимка: Getty Images
Още: Сектата на Асад и отмъщението: Какво се случва с алауитите и новото клане в Сирия?
Още: Издирван от Трибунала в Хага: Арест за бившия президент на Филипините Родриго Дутерте (ВИДЕО)
Още: Антъни Блинкен: Не сме съгласни с Лула да Силва, че войната в Газа прилича на Холокоста
Мъжете са открили огън по израелци, докато са се движили към Йерусалим - на няколкостотин метра преди контролно-пропускателния пункт. "Тримата терористи излязоха от автомобила си и започнаха да стрелят с автоматично оръжие по колите в задръстването по пътя към Йерусалим", се казва в изявлението на полицията.
Двама от тях са били застреляни от силите за сигурност и въоръжени цивилни на място, а третият първоначално е избягал и малко по-късно е бил "неутрализиран" по време на полицейските обиски в района, съобщават от полицията.
По данни на медицинските служители - един човек (освен двама от нападателите) е убит, а други осем са ранени, включително двама в тежко състояние.
Припомняме, че Израел категорично отказва създаване на държава Палестина, за което призовава напоследък международната общност.
Още: Ракети по Дамаск взеха жертви, ударен ли е таен офис на Иран и "Хизбула"?