В Япония е арестуван мъж по подозрение, че с нож е убил един и е ранил други двама пътници на влак-стрела, съобщи БГНЕС.
Още: Ядрени преговори с Техеран? Иран мисли над писмото на Тръмп
Още: Ривиерата на Тръмп на Газа: Той се извъртя, "Хамас" ръкопляска
Фаталните пробождания са нанесени късно вчера вечерта на борда на влака шинкансен (влак-куршум),пътуващ от Токио за Осака.
Полицията е задържала заподозрения, след като представители на реда нахлули във вагона , когато влакът спира на гара Одавара.
Влакът е превозвал повече от 800 пътници по време на инцидента.
Още: Силно земетресение разлюля Филипините
Още: Два паралелни диалога за ядрената програма на Иран: Китай контрира Запада
Длъжностни лица казват, че мъж, закаран в болница с рани по врата, по-късно починал от нараняванията си. Другите две жертви са жени.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Каква присъда грози бившия филипински президент, ако бъде осъден от трибунала в Хага (ВИДЕО)
Заподозреният Ичиро Коджима е 22-годишен.
От полицията казаха, че Коджима е избрал произволно жертвите си и бил въоръжен с "многобройни остри предмети", съобщи японската телевизия Ен Ейч Кей.
Свидетелите казват, че пътниците са били облети със сълзи, когато се опитвали да избягат в паника.
Още: След 9-часови преговори: Украйна се съгласи за примирие, САЩ пускат военната помощ
Още: Сектата на Асад и отмъщението: Какво се случва с алауитите и новото клане в Сирия?
"Внезапно, много пътници забелязали ... хората са се паникьосали", казва един от пътниците пред в. „Майничи Шимбун".
В Япония такива нападения са рядкост, доколкото Страната на изгряващото слънце е с един от най-ниските като брой престъпления, придружени с насилие. През 2015 г. мъж умря, след като се самозапали, докато беше във влак-стрела. Жена загина и повече от 20 души получиха различни наранявания, след като огънят се развихри и обхвана редица вагони.