Министърът на икономиката и промишлеността на Израел Нир Баркат каза, че ако "Хизбула" реши да отвори фронт в северната част на страната, ще атакуват директно Иран.
Още: Ривиерата на Тръмп на Газа: Той се извъртя, "Хамас" ръкопляска
Още: Силно земетресение разлюля Филипините
"Планът на Иран е да атакува Израел на всички фронтове. Ако открием, че възнамеряват да атакуват Израел, ние не просто ще отвърнем на удара по тези фронтове, но ще ударим змията по главата - Иран", каза Баркат в интервю Британският вестник Daily Mail.
Баркат е бивш командос, бе 10 години кмет на Ерусалим и е министър от партията на премиера Бенямин Нетаняху.
Още: Израел унищожи още една терористична клетка
Още: Два паралелни диалога за ядрената програма на Иран: Китай контрира Запада
Още: Каква присъда грози бившия филипински президент, ако бъде осъден от трибунала в Хага (ВИДЕО)
"Ливан и "Хизбула" ще платят голяма цена, подобна на тази, която ще плати Хамас. Но това не е достатъчно, каза Баркат. "Много ясният сигнал е, че ние също ще преследваме лидерите на Иран."Кога ще направим това? Когато решим", закани се той.
Ще ви изтрием от лицето на земята
"Израел има много ясно послание към нашите врагове. Казваме им: вижте какво става в Газа - ще получите същото, ако ни нападнете. Ще ви изтрием от лицето на Земята", заплаши министърът.
Още: Нова морска заплаха към Израел от хутите
Още: След 9-часови преговори: Украйна се съгласи за примирие, САЩ пускат военната помощ
Техеран е водещият спонсор на радикалната шиитска групировка "Хизбула", която контролира южната част на Ливан.
"Хизбула" съобщи, че влиза в битка за сърцето на Израел (ВИДЕО)
Още: Сектата на Асад и отмъщението: Какво се случва с алауитите и новото клане в Сирия?
Още: Издирван от Трибунала в Хага: Арест за бившия президент на Филипините Родриго Дутерте (ВИДЕО)